اندیشه نگار پارس

اندیشه نگار پارس

اطلاعات شرکت

با آغاز دهه 70 و سرعت یافتن سازندگی کشور، شرکت “اندیشه نگار پارس” نیز بنیان گذارده شد. تأسیس این شرکت در سال 1372 برخاسته از درك نیاز کشور به خدمات نوین انفورماتيك و بهره‌ مندی از فناوری های روز دنیا براي ارتقاء سطح بهره وري دستگاه ها و سازمان هاي تخصصی کشور در زمینه دانش IT بوده است.

“اندیشه نگار پارس” با هدف مشارکت فعال در زمینه تامین و تجهیز مراکز انفورماتيك، در گام نخست موفق به دریافت گواهی فعالیت صنعتی از وزارت صنایع و معادن وقت به منظور مونتاژ سالانه 1000 دستگاه سرور گردید.

طی دو دهه گذشته، علیرغم کليه تحریم هاي ناعادلانه وضع شده علیه ملت ایران، این شرکت همگام با توسعه فناوری اطلاعات در کشور, به عنوان يكي از فعالین بخش خصوصی، موفق گردیده تا با بررسی راهکارهای مختلف به همكاري با بزرگترین و تاثیرگذار ترین کمپانی هاي فعال در صنعت طراحی و ساخت مراکز داده پرداخته و نیازهای کشور در اين زمینه را در حد مطلوبی تامین نماید.

در واقع با تجدید حیات صنایع مختلف در نیمه دوم دهه 70 و اتخاذ راهبرد های نوین در دستگاه ها و سازمان های بخش خصوصی و دولتی و متعاقب آن نیاز به تولید و پردازش حجم انبوهی از اطلاعات, رویکرد های شرکت نیز مواجه با تغییرات اساسی گردید. این تغییرات با درک تحولات آتی در خصوص بانکداری نوین و آغاز به کار بانکداری الکترونیک ما را به سمت ارتقاء به منظور آمادگی برای طراحی و ساخت مراکز داده مدرن رهنمون ساخته و با توجه به همین عنصر آینده نگری بود که شرکت توانست خود را به عنوان یکی از نخستین فعالین در زمینه ساخت, طراحی و پیاده سازی مراکز داده در کشور معرفی نماید.

کمپانی هاي SUN، Oracle، Juniper، Cisco، EMC، HDS، IBM، HP و … از جمله شرکت هايي بوده اند كه ما موفق شده ايم طی این سال ها از آخرین دستاوردهای تكنولوژيك و تجهیزات تولیدی آنها برای رفع نياز هاي دستگاه هاي دولتی و بخش خصوصی در راستای راه اندازی صدها مرکز فناوری اطلاعات استفاده نماییم و از اين طریق به پیشبرد بخش بزرگی از پروژه های ملی و با جلب اطمینان کامل در خصوص ” كارايي، پایداری و اتکاء پذيري بستر ICT” ياري رسانيم.