کارآموزی و مهارت های به دست آمده از آن

کارآموزی و مهارت های به دست آمده از آن

به عنوان یک دانشجو تجربه کاری چه از طریق کارآموزی چه از طریق شغل های پاره وقت بسیار ارزشمند است. در واقع پس از فارغ التحصیلی و ورود به دنیای کار، شما مهارت هایی را بدست خواهید آورد که کارفرمایان به دنبال آن هستند و این شما را در رقابت متمایز کرده و باعت می شود که در جستجوی شغل استرس کمتری داشته باشد و با چشمی باز به دنبال شغل اینده خود برود.در ادامه درباره کارآموزی و مهارت های به دست آمده از آن، صحبت خواهیم کرد.

کارآموزی و افزایش اعتماد به نفس

تا حدی در دانشگاه از قبل اعتماد به نفس پیدا کرده اید اما برخلاف مدرسه، شما را ترغیب می کند که پاسخ های خود را پیدا کنید و مسیر ان را توسعه دهید. اما به کار بردن این مهارت در یک محیط دانشگاهی کاملاً متفاوت از انجام آن در محیط کار است.

کارآموزی و افزایش مهارت حل مسئله

کارفرمایان اشخاصی را نیاز دارند تا با برخوردن به مسئله جدید نترسند و تمام سعیو تلاش خود را بکنند تا ان مسئله را حل کنند و در حین حل آن مسئله نیاز به یادگیری مباحث جدید تری خواهد بود.

کارآموزی و افزایش آگاهی تجاری

بدست آوردن درک کلی از نحوه فعالیت سازمان ها بسیار به شما در اینده برای استخدام کمک می کند. به عبارتی خاص، دانش در مورد چگونگی کارکرد صنعت انتخابی شما نه تنها می تواند نشانه واضح تری از مناسب بودن شما در این صنعت باشد بلکه می تواند در مصاحبه های کاری شما کمک بسزایی داشته باشد.

کارآموزی و بلوغ فکری

ممکن است در آن زمان متوجه آن نشوید ، اما به عنوان یک دانشجو هنوز کاملاً نابالغ هستید. باید با نحوره برورد با افراد در سازمان ها تجربه هایی را کسب کنید که بسار کلیدی و مهم هستند که این امر با همان دوران کوتاه کارآموزی بدست خواهد آمد.

کارآموزی و تقویت روحیه همکاری

اگر با دیگران خوب کار نمی کنید ، پس احتمالاً باید به فکر راه اندازی یک شغل یک نفره باشید. هر شرکت موفق در جهان بر اساس کار تیمی بنا شده است. شما باید بیاموزید که چگونه در یک گروه کار کنید و تشخیص دهید که نقاط قوت و ضعف افراد در چیست و چگونه می توان یک کار تیمی را انجام داد.

کارآموزی و افزایش مهارت های علمی

مطمئناً هر شغلی متفاوت است و بسته به حرفه انتخابی خود با سیستم ها و ابزارهای نرم افزاری مختلفی روبرو خواهید شد. پس باید مهارت علمی و کاربردی آن مبحث را یادگرفته تا دچار مشکل نشوید.

کارآموزی و شبکه سازی

فقط به این دلیل که شما یک کارآموز سه ماهه یا بیشتر در انتهای زنجیره کاری یک شرکت هستید، به این معنی نیست که نمی توانید دیگران را تحت تأثیر قرار دهید. این به این معنی است که شما باید یاد بگیرید چگونه با همکاران ، مدیران و حتی مشتریان روابط حرفه ای ایجاد و آن را توسعه دهید. مهارتی مهم و حیاتی که در تمام مدت کار خود از آن استفاده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید